Ostatnią sobotę spędziłam w nowej siedzibie pracowni Decoroom w Warszawie i powiem Wam sama chciałabym pracować w tak ładnie zaprojektowanym miejscu. Ponieważ Decoroom specjalizuje się w obsłudze kompleksowej (od projektu po realizację) i oferuje swoim klientom pakiety wykończeniowe, przygotowane przez zespół architektów i dekoratorów, w swoim showroomie mają bogatą ekspozycję materiałów i próbników. To było świetne miejsce na warsztaty poświęcone przygotowaniu tablicy inspiracji, choć częściej używamy nazwy angielskiej mood board. 
Dlaczego szkolenie z przygotowania mood board? Bo to bardzo ważny element w projektowaniu. Przygotowanie tablicy polega na zestawieniu materiałów/próbek/zdjęć produktów i mebli, które planujemy użyć (podłoga,kolor ścian, wybarwienie mebli i frontów, płytki itp.). Dzięki takiemu zestawieniu widzimy, czy poszczególne materiały do siebie pasują, czy osiągamy zakładany efekt i styl – to pozwali nam na eliminację niepasujących elementów, a w rezultacie oszczędzi nam stresu i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Jak ważny jest to proces? Bardzo, ja nie rozpoczynam remontu bez przygotowania mood board’u do każdego pomieszczenia. 
Warsztaty współprowadziłam z Bloggirls
(od lewej) Marta z Lost in Time, ja, Dagmara z Forelements
Ula z Interiors Design Blog, i Kasia z Klikinterior
Spotkanie rozpoczęło się od wykładu prowadzonego przez Dagmarę na temat trzech stylów w urządzaniu i dekorowaniu wnętrz: nowoczesnego/skandynawskiego, etno/marokańskiego oraz retro/vintage. 
Po wykładzie architektka z zespołu Decoroom oprowadziła wszystkich po showroomie, pokazując również materiały, które później wykorzystałyśmy w części praktycznej, polegającej na budowaniu tablic inspiracji w jednym z wcześniej omawianych stylów. 
Do budowania mood bordów korzystałyśmy między innymi z najnowszej kolekcji glazury i terakoty Opoczno, próbek podłóg firmy Barlinek, ceramiki łazienkowej firmy Duravit oraz próbnika drzwi firmy Porta. Podczas warsztatu miałyśmy też możliwość zadawać pytania przedstawicielom tych firm.
 
na zdjęciu przedstawiciel Duravitu, którego wypytywałam o sedesy bez kołnierza – dla mnie wiedza bezcenna, bo bezpośrednio wykorzystam ją przy kolejnym projekcie
Podzielone na trzy zespoły ruszyłyśmy do działania. Moja grupa przygotowała tablicę inspiracji w stylu etno/markokańskim. Na początku wybrałyśmy dla kogo będzie będziemy projektować. Naszym “klientem” został 30-latek z kotem :-). 
Na zdjęciu Ania i Magda z PrivMag, które zapisały się na warsztaty
wybory, wybory nie mogłyśmy się zdecydować, które drzwi wybrać
Mood board łazienkowy naszego zespołu
Mood board całego mieszkania
Zespół Marty przygotował styl retro/vintage
Mood board zespołu Marty –  bardzo energetyczny
a zespół Kasi styl nowoczesny/skandynawski
Mood board do skandynawskiego wnętrza

W tym miejscu chciałabym podziękować Wam za udział oraz wszystkim, którzy zgłosili chęć udziału. Żałuję, że nie dla wszystkich było miejsce (stąd zapisy)- zgłosiło się prawie 200 osób na 40 miejsc, ale obiecuję Wam, że będzie kontynuacja.

Wszystkie zdjęcia autorstwa Karoliny Grabowskiej
Pozdrawiam, Kasia
Czas zacząć dłuuuugi weekend