Entuzjaści pięknych wnętrz, dobrego designu i komfortu (ja też) mają w końcu swoje miejsce w Trójmieście, Puro Hotel Gdańsk. Ponieważ uczestniczyłam w otwarciu dzielę się z Wami moją opinią. Zacznijmy od lokalizacji – hotel znajduje się na Wyspie Spichrzów w odległości ok. 50 metrów od Starówki Gdańskiej z widokiem na Motławę, z bardzo łatwym dojazdem nawet samochodem – co uważam w okolicach Starego Miasta za bardzo duży plus. Bryła budynku jest nowoczesna, a poprzez odpowiedni wybór kształtu i kolorystykę elewacji idealnie pasuje do otoczenia. Ale nic nie przygotowało mnie na to co czekało w środku. Za projektem stoi londyńska pracownia architektoniczna DeSallesFlint (kto ich zna to wie, że na swojej liście realizacji mają wiele hoteli w różnych zakątkach świata). 
Hotel mnie oczarował – kolorystyką, atmosferą, idealnym oświetleniem, niewymuszoną estetyką i co najważniejsze wygodnymi, pięknymi meblami i dodatkami (tu naprawdę spotkacie dobry design). Jest to pierwszy hotel w Polsce, w którym zobaczyłam tak wiele naturalnych materiałów, a ponieważ mam w domu alergików, przywiązuję do tego ogromną wagę. Wszystkie dywany, podłogi, wykładziny, blaty, zasłony, narzuty, firany, meble, kanapy i pufy wykonane są z naturalnych surowców, co dla mnie przekłada się na walory również estetyczne, bo jak wiadomo szczegóły składają się w całość. 
Podział wspólnej przestrzeni  hotelu zachęca do integracji (bardzo lubię takie rozwiązania) i daje wiele możliwości spędzania czasu: otwarta przestrzeń została podzielona na strefy, które łączy piękny bar – idealne miejsce na kawę, drinka, czy niezobowiązujący posiłek. Codziennie można znaleźć inne miejsce do odpoczynku, czy pracy – tak, w całym hotelu jest bezpłatne Wi-Fi oraz ogólnodostępne tablety, na których można sprawdzić pocztę, newsy, czy FB – dla uzależnionych. Zresztą sami zobaczcie i powiem Wam, że pomimo, że mieszkam w niedalekim Sopocie, to na pewno będę tu jeszcze nie raz gościem. 
Hotelowa restauracja INK to dobre miejsce na spotkanie
Bardzo wygodne i pięknie wykończone krzesła od Stellar Works 
Na liście moich marzeń krzesło In Between projektu Sammi Kallio 
Cudowne oświetlenie od Buster + Punch 
Tak pięknie wykończone bary widziałam tylko w Londynie i Nowym Yorku
Kawa najlepiej smakuje z kawowego “Mercedesa” – czyli włoska La Cimabli i 100 lat doświadczenia w parzeniu kawy
Skórzane krzesła i fotele Marki Bent Hansen
Ten fotel bardzo mi pasował….
ten zresztą też…
Kto wie czyja to fotografia i co przedstawia?
Marmurowe stoliki projektu Dennisa Marqueta dla duńskiej firmy OX Denmarq
Ośmiopiętrowe lobby zakończone szklanym sufitem, przez które nocą widać gwiazdy, a rano błękitne niebo to świetne rozwiązanie.
Detale, na to zawsze zwracam uwagę, tutaj przykład jak oznaczone są piętra na klatce schodowej 
i numery pokoi
i okładka na klucz
A w pokoju ….. zacznijmy od łazienki – dla mnie w sam raz, wygodnie i z dobrym oświetleniem do makijażu, armatura Hansgrohe model Logis – bardzo lubię
Wieszaki na ręczniki są bardzo ważne
Deszczownica i słuchawka Hanshrohe model Raindance Select (czyli dla niej i dla niego)

Minimalistyczne oświetlenie włoskiej marki Lumina
Drewniana podłoga z dywanem…………”such a good solution”

Skórzane uchwyty i pięknie wykonane drewniane meble
A ta lampa!!!! 
Ustawianie klimatyzacji i temperatury z tabletu bez wstawania z łóżka to duży komfort
Ale wiecie co jest najważniejsze, to czy dobrze się spało………odpowiedź znajdziecie na ostatnim zdjęciu.
Do zobaczenia w Puro i jeszcze raz dziękuję Puro i Magazynowi Label za zaproszenie.