To był fantastyczny weekend. Byłam uczestnikiem drugiego zjazdu polskich blogerów wnętrzarskich podczas Łódź Design Festiwal 2014. Festiwal jeszcze trwa, warto tam pojechać (gorąco polecam!!!! bo to moim zdaniem najciekawsza impreza designerska w Polsce).

Przede wszystkim chciałabym podziękować Uli Michalak z Interiors Design Blog, organizatorce i pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia: Ula, to były rewelacyjne warsztaty, świetnie zorganizowane i dla mnie bardzo inspirujące. Wiedzę, którą tam zdobyłam na pewno wykorzystam nie tylko w blogowaniu, ale również w pracy projektanta wnętrz, zacznijmy więc od początku.

Troszkę się spóźniłam (zresztą nie tylko ja………)
Marta z Lost in Time, Dagmara z For Elements i ja

Na spotkaniu “Materials we love” poznaliśmy szczegóły kooperacji firm Pfeiderer (producent płyt meblowych, laminatów i płyt budowlanych) i firmy Interprint (wiodąca na świecie drukarnia papieru dekoracyjnego) ze znanymi polskimi designerami Oskarem Ziętą i Piotrem Kuchcieńskim – o wynikach tej współpracy napiszę w oddzielnym poście. A tak było na spotkaniu:

Później były warsztaty z budowania Moodboardów na bazie najnowszej kolekcji producenta płytek Paradyż. Lubię taką interakcję. Zostałyśmy podzielone na trzy-osobowe grupy. Zadanie było takie samo dla wszystkich: na podstawie najnowszej kolekcji  płytek przygotować kolaż nastrojowo-emocjonalny wybranego przez nas pomieszczenia dla 32 letniej tancerki, która lubi podróże i książki. Fantastyczne było to, że z dziesięciu wykonanych prac, każda była inna, wyjątkowa i przemyślana. Otworzyło mi to po raz kolejny oczy na fakt, że każdy jest jedyny w swoim rodzaju i że warto rozejrzeć się dookoła, bo można się dzięki temu wiele nauczyć. Dziękuję!!!
Zespół Paradyż
Kolekcja, która już niebawem ukaże się w sprzedaży
Moodboard wykonany przez mój team: dwie Kasie i Ulę
Na zdjęciu Agnieszka, Lu i Marta, autorki wybranej pracy 
Brawo dziewczyny!
Popołudnie spędziliśmy w siedzibie Kopp (jeśli szukacie najlepszej i najładniejszej podłogi drewnianej, to to jest miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić), gdzie czekał na nas poczęstunek – jedzenie było rewelacyjne i było wstępem do dalszych atrakcji.  Kolejnym punktem był udział w prezentacji włoskiej firmy HD Surfance, która produkuje łatwe do użycia powłoki cementowo-polimerowe. Szczegóły opiszę w następnym poście, bo naprawdę warto poznać ich produkty.
Wieczorem odbyła się Gala Blog Design Roku 2014, zorganizowana przez Sobotni wieczór zakończył się galą wręczenia nagród Blog Design Roku 2014. Gratuluję wszystkim laureatkom.
Na zdjęciu laureaci i organizatorzy

Niedzielny poranek zaczęłyśmy od wykładu o marketingu blogu w mediach społecznościowych. Katarzyna Zadworny Social Media Director w firmie K2 Media z ramienia Fundacji Piękna Polska odpowiadała na nasze pytania i dzieliła się swoją wiedzą. Dała nam wiele cennych uwag, dzięki którym możemy docierać do jeszcze większej rzeszy odbiorców naszego bloga. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się wziąć udział w spotkaniach prowadzonych przez nią.

Największe wewnętrzne wrażenie zrobił na mnie wykład zorganizowany przez firmę Roca w restauracji Spółdzielnia w Off-Piotrkowska. Temat był super ważny ,a prezentacja dotyczyła faktów związanych ze zużyciem wody. Myślałam, że w Polsce nie mamy tego problemu, a okazało się, że nasze zasoby wody maleją w zastraszającym tempie. To niesamowite, ale od powrotu, dużo bardziej kontroluję nasze domowe używanie wody, naprawdę.
Na końcu było najlepsze, jak wisienka na torcie, czyli wykład Dagmary Jakubczak z bloga For Elements, w którym niestety nie uczestniczyłam, ale jestem pewna, że było super ciekawie.

I wiecie co, może design nie zbawi świata, ale na pewno może go zmienić………..
 na lepsze.

 Bez pomocy poniższych firm to spotkanie nie byłoby możliwe. 
Dziękuję serdecznie, za możliwość udziału w tak wyjątkowym przedsięwzięciu.

Za udostępnienie wszystkich zdjęć serdecznie dziękuję Karolinie Grabowskiej