Będąc projektantem wnętrz nieustannie czegoś szukam, albo materiałów, albo rozwiązań, albo nowych technologii, oświetlenia czy mebli. Chcę być na bieżąco i wiedzieć o nowościach, a do tego co najważniejsze to jeszcze, gdzie to wszystko zobaczyć, kupić i za ile. Dlatego dla mnie branżowe konferencje Design organizowane przez Virtus to strzał w dziesiątkę. Właśnie w środę odbyła się kolejna trójmiejska edycja w Sopocie – pomyślcie, prawie dwadzieścia firm w krótkich blokach informacyjnych pokazuje mi swoją ofertę, nowości i najnowsze rozwiązania. Na miejscu dostaję materiały, mam dostęp do ekspertów, którzy odpowiadają na moje pytania i mogę na żywo zobaczyć próbki. Dodatkowo na przerwie można wymienić uwagi z innymi architektami i projektantami, a to wszystko dzieje się w ładnym miejscu i kawa też smaczna. A już na poważanie, jak ja się cieszę, że to cykl i kolejne spotkanie będzie już za miesiąc. Koniecznie sprawdźcie, kiedy takie spotkanie będzie blisko Was, konferencje odbywają się w wielu polskich miastach. Szczegóły tutaj.

A teraz trochę o tym co mnie zainteresowało.

Tak wyglądał program

Zaciekawiła mnie oferta niemieckiej fabryki mebli kuchennych BAUFORMAT. 189 frontów do wyboru, 45 blatów, trzy różne wysokości szafek stojących. Przy okleinach i płytach MDF wolę kuchnie robione fabrycznie. Na pewno ich sprawdzę (mają punkt w Gdyni) i dam Wam znać. Może to będzie konkurencja do…..
Druga atrakcja to prezentacja firmy Technistone, jednego z największych w Europie producentów kamienia technicznego.  
Po przeprowadzce do Sopotu musiałam znaleźć lokalnie nowych dostawców i wykonawców, ale do tej pory nie udało mi się wybrać dobrego kamieniarza, a tu proszę, producent poleca zakład kamieniarski Rogala i okazuje się, że są blisko Gdańska. W Wocławach mają ogromny magazyn kamieniarski – już tam jadę!!!!! Właśnie szukam odpowiedniego materiału na kuchenny blat.
a przy okazji obejrzę najnowszą ofertę Technistone, czyli Kolekcję Noble imitującą marmur. Moim marzeniem jest marmur Carrara Bianco w kuchni na blacie, ale kto go zna, to wie, że ten kamień jest bardzo delikatny i chłonny i nie sprawdza się w takich miejscach. Może to będzie dobra alternatywa?
Noble Carrara Bianco

Simens też pokazał bardzo interesujące produkty. Pierwszy to indukcyjna płyta prostokątna Domino (tylko 30 cm szerokości) idealna do małych kuchni. W tym samym formacie jest również płyta Flexinduction bez wyznaczonego pola grzewczego, dająca możliwość gotowania na całej powierzchni płyty w dowolnych kształtem naczyniach.
Drugie to mechanizm wysuwowy, pozwalający na montaż zwykłych okapów Simens’a tak jak okapów teleskopowych. Bardzo lubię jak okap się licuje z rantem szafek. Teraz będzie to możliwe przy każdym budżecie.

Kronospan pokazał nowe laminaty, a w nich dwa wybarwienia betonu i orzech oraz płyty, których rant jest kilku-kolorowy – takie rozwiązanie to dobry pomysł do przestrzeni publicznej.  

A dla wszystkich prowadzących usługi polecam zapoznanie się z  aplikacją KUDOKO  – zresztą obejrzyjcie film tutaj, może to jest rozwiązanie na usprawnienie naszej pracy, produktywności i płynnej komunikacji z klientem?
Frekwencja była ogromna i jedyne wolne miejsce, jakie znalazłam było w pierwszym rzędzie – jaki z tego morał, nie należy się spóźniać :-), a tak na poważnie na takich konferencjach mogę siedzieć na samym początku.

Oczywiście w pełni wykorzystałam możliwość rozmowy z przedstawicielami prezentujących firm, tutaj Technistone

Simens

Q_Max studio w Gdyni ze swoją ofertą betonów i patchworkowych płytek – cieszy mnie kolejna firma proponująca tak fajne wzory

Stoisko Flugger, tym razem była rozmowa o skandynawskich tapetach

InteriCAD – myślę intensywnie….

Fox Dekorator – czyli tynki dekoracyjne, w końcu mam namiar do wykonawcy, poleconego przez producenta 

Meble od nowa

Następna konferencja dla projektantów i architektów w Trójmieście już 21 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku – mam nadzieję, że będę miała siłę dotrzeć po nocnym powrocie z ISaloni w Mediolanie. 
Kto się wybiera?